Szanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół Podstawowych

Bezpieczeństwo zdrowotne, medycyna naturalna, farmacja i farmakognozja, różnorodność biologiczna, gaz - a przyszłość energetyki, rok Fryderyka Chopina, poezja siedleckich twórców, kultura tatarska, skuteczność w treningu sportowym, a przede wszystkim ŚWIATŁO!!! Te zagadnienia zdominują tegoroczny Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach.

Świętowanie nauki rozpoczniemy w czwartek 21 października od II edycji Uniwersytetu Dziecięcego. Tematy przygotowane dla najmłodszych uczestników Festiwalu, z okazji Roku Chopinowskiego, będą dotyczyły muzyki, a żeby było także naukowo, również muzykologii. Będzie okazja, aby posłuchać utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu „młodych talentów”. Program Uniwersytetu Dzieci jest adresowany w pierwszej kolejności do dzieci klas I – III szkoły podstawowej wykazujących zainteresowania muzyczne, ale nie wykluczamy także innych, u których takie zainteresowania mogą się przecież dopiero rozwinąć, być może po festiwalowym spotkaniu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, limit dla szkoły wynosi 20 osób (dysponujemy salą na 200 miejsc).
Jednocześnie informuję, że planujemy w tym roku szkolnym zorganizowanie cyklicznych spotkań w ramach Uniwersytetu Dziecięcego, z częstotliwością 1 raz w miesiącu, traktując spotkanie w czasie Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach jako inaugurację popularyzacji wiedzy w tej formie wśród dzieci. Warunki uczestnictwa dzieci są w trakcie opracowywania. Na festiwalowe spotkanie Uniwersytetu Dziecięcego obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 25 6431201, 6431206. Wkrótce na stronie internetowej www.festiwal.ap.siedlce.pl będzie dostępny pełny program Festiwalu, na który zapraszamy wszystkich chętnych i spragnionych wiedzy. Imprezy Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach są bezpłatne. Będziemy wdzięczni za upowszechnienie informacji o Festiwalu w Państwa lokalnej społeczności.

21.10.2010
I blok tematyczny: - „Uniwersytet Dziecięcy”
„Rok Chopinowski 2010”, „50 lat Szkoły Muzycznej w Siedlcach”
Aula Instytutu Biologii, ul. Bolesława Prusa 12
Przygotowanie i prowadzenie: pedagodzy Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach
10:00 - 11:00 O muzyce, muzykach i instrumentach.
11:15 – 12:30 Młodzi artyści grają Chopina. Koncert.
Program koncertu będzie dostępny przy wejściu do sali.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy
Ryszard Kowalski i Barbara Pezler


 

       


 

 

 
 
   


Organizatorzy:

 
     
pion czarny uph  logo mazovia
 
 
 
 

 


Partnerzy:

       
Logo FN Couleur