Szanowni Państwo Dyrektorzy
Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

Bezpieczeństwo zdrowotne, medycyna naturalna, farmacja i farmakognozja, różnorodność biologiczna, gaz - a przyszłość energetyki, rok Fryderyka Chopina, poezja siedleckich twórców, kultura tatarska, skuteczność w treningu sportowym, a przede wszystkim ŚWIATŁO!!! Te zagadnienia zdominują tegoroczny Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach.

W sobotę i w niedzielę 23 i 24 października można będzie posłuchać wykładów, a także uczestniczyć w pokazach i ćwiczeniach zorganizowanych w bloku tematycznym "Więcej światła!!!". To ciekawe spotkania z fizykami, chemikami, biologami, lekarzami, technologami, psychologami i in., a wszystko to ze wspólnym mianownikiem "światło". Udział w tej części festiwalu zapowiedzieli młodzi pasjonaci nauki – studenci fizyki z Uniwersytetu Warszawskiego, z kilkoma bardzo ciekawymi prezentacjami. Nowością jest to, że do festiwalowej współpracy zapraszamy nauczycieli i uczniów z różnych szkół (gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych) z propozycją, aby zechcieli przedstawić ciekawe i oryginalne eksperymenty związane ze światłem. To festiwalowa nowość! – serdecznie zapraszamy gwarantując stoiska do przeprowadzenia ćwiczeń. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie, najpóźniej do 12 października 2010 r., aby organizatorzy mogli przygotować stanowiska do pokazów. Warto zabrać ze sobą i rozstawić banery przedstawiające szkołę. Najciekawsze i najlepiej przedstawione prezentacje będą nagrodzone w konkursie polegającym na głosowaniu festiwalowej publiczności.
Zajęcia w sobotę skończymy późnym wieczorem obserwacjami jesiennego nieba ozdobionego milionami gwiazd emitujących światło docierające do nas przez całe lata świetlne.
Wkrótce na stronie internetowej www.festiwal.ap.siedlce.pl będzie dostępny pełny program Festiwalu, na który zapraszamy wszystkich chętnych i spragnionych wiedzy. Imprezy Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach są bezpłatne. Będziemy wdzięczni za upowszechnienie informacji o Festiwalu w Państwa lokalnej społeczności.


W imieniu organizatorów
Ryszard Kowalski i Barbara Pezler


 

       


 

 

 
 
   


Organizatorzy:

 
     
pion czarny uph  logo mazovia
 
 
 
 

 


Partnerzy:

       
Logo FN Couleur