Uprzejmie informuję, że w uzgodnieniu z Panem Redaktorem Andrzejem Zalewskim, od 2010 r. Medal Mazowieckiej Niezapominajki przekształcony zostaje w Medal Polskiej Niezapominajki. Będzie on przyznawany, tak jak dotychczas, za społecznie prowadzoną pracę i działalność prośrodowiskową. Nie zmienia się to, że Medal będzie corocznie wręczany w czasie trwania Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach. Jury powołane przez organizatora Festiwalu będzie wybierało laureatów z listy nominowanych do tego wyróżnienia. Listę osób nominowanych tworzy się z wniosków przesłanych do Kapituły Medalu w wyznaczonym terminie. Wnioski dotyczące osób nominowanych mogą być ponownie rozpatrywane w następnej edycji, o ile wnioskodawca zwróci się ponownie w tej sprawie i uzupełni wniosek o nowe dokonania. Nie ustala się limitu Medali przypadających w danym roku – o tym decyduje Jury. Podtrzymany został zapis regulaminowy mówiący o tym, że w szczególnych przypadkach Medal może być nadany osobom zmarłym. Decyzja Jury jest ostateczna.

Skład Jury powołanego przez organizatora Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach
na rok 2010:

Elżbieta Królak – przewodnicząca,
Dorota Starczewska,
Mira Płocka,
Zbigniew Kaszuba,
Adam Mróz,
Ryszard Kowalski,

Honorowymi przewodniczącymi Kapituły Medalu są:
Prof. dr hab. Anna Stańczykowska-Piotrowska
Redaktor Andrzej Zalewski

Lista osób nominowanych do wyróżnienia Medalem Polskiej Niezapominajki
w roku 2010

1. Fundacja PANDA  - rekomendacja Marszałka Województwa Mazowieckiego,
  2. Zdzisław Cyganiak – rekomendacja Ekoradio,
  3. Szkoła Podstawowa w Niewieszu – rekomendacja Ekoradio,
  4. Edward Marszałek – rekomendacja Ekoradio,
  5. Krystyna Boczar-Różewicz – rekomendacja Ekoradio,
  6. Jarosław Zatorski – rekomendacja Ekoradio,
  7. Maria Konkol – rekomendacja Ekoradio,
  8. Małgorzata Bartosiak – rekomendacja Ekoradio,
  9. Katarzyna Skolmowska – rekomendacja Ekoradio,
  10. Krzysztof Wojciechowski – rekomendacja organizator Festiwalu Nauki i Sztuki,
  11. Anna Ronikier-Dolańska – rekomendacja Wojewoda Mazowiecki,
  12. Michał Falkowski – rekomendacja Wojewoda Mazowiecki,
  13. Maria i Marek Szybowie – rekomendacja RDOŚ w Warszawie, OT Siedlce
  14. Jerzy Osiak – rekomendacja RDOŚ w Warszawie, OT Siedlce,
  15. Artur Tabor – rekomendacja RDOŚ w Warszawie, OT Siedlce,
  16. Maria Daszko – rekomendacja WFOŚiGW w Warszawie, BT w Siedlcach

Lista laureatów Medalu Polskiej Niezapominajki 2010

1. Fundacja PANDA,
  2. Zdzisław Cyganiak,
  3. Edward Marszałek,
  4. Krystyna Boczar-Różewicz,
  5. Małgorzata Bartosiak,
  6. Katarzyna Skolmowska,
  7. Krzysztof Wojciechowski,
  8. Anna Ronikier-Dolańska,
  9. Maria i Marek Szybowie,
  10. Artur Tabor,
  11. Maria Daszko.

Gratuluję tegorocznym laureatom Medalu Polskiej Niezapominajki i dziękuję za pracę na rzecz przyrodniczego środowiska. Uprzejmie informuję, że wręczenie Medali odbędzie się 24 października 2010 r. w Sali Podlasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, przy
ul. Sienkiewicza 63. Proszę o przybycie na godz. 15:30 oraz o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa do dnia 18.10.2010 r. pod telefonem 25 6431206, 6431201 lub pocztą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Po krótkiej ceremonii wręczenia Medali, w Sali Podlasie odbędzie się koncert Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej. Laureaci mają prawo do zarezerwowania 2 miejsc na ten występ.
Osobom, które ze względu na porę wręczania Medali chciałyby przenocować w Siedlcach, możemy pomóc w znalezieniu niedrogiego miejsca w pokojach gościnnych domów akademickich Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego lub w hotelach na terenie miasta.

W imieniu organizatorów Festiwalu

dr Ryszard Kowalski

pion czarny uph  logo mazovia

Logo FN Couleur